KONSERTER


2017




Sleppekonsert for SEVJE - ny soloplate. Gabriel med band:

Fredag 14. november kl. 20: Bergen Live Sessions, Lille Ole Bull scene, BERGEN
Lørdag 28. oktober kl. 19: Osasalen, Osafestivalen, VOSS
Torsdag 26. oktober kl. 20.30: Riksscenen, Schous kulturbryggeri, OSLO


Med Berit Opheim:

Tirsdag 24. oktober kl. 19: Mariakirken, BERGEN


Med Novgorod:

Lørdag 14. oktober kl 15: Litteratursymposiet, ODDA


Sleppekonsert for SEVJE - ny soloplate. Gabriel med band:

Fredag 13. oktober kl. 18: Litteratursymposiet, Meieriet, ODDA


Med Fliflet/Hamre:

Lørdag 7. oktober kl 14.30: Lørdagsjazzen, Høvleriet, HAUGESUND
Fredag 6. oktober, kl 10.45: Konsertsalen, Høgskolen, ROMMETVEIT
UTSATT Ny info senere Torsdag 5. oktober: Fugl Fønix Hotel, ETNE
UTSATT Ny info senere Onsdag 4. oktober: Sunnhordland Folkehøgskule, HALSNØY


Med Richard Burgess:

AVLYST Torsdag 21. september kl 18: Vidaråsen, ANDEBU
AVLYST Onsdag 20. september kl 19: Litteraturhuset, FREDRIKSTAD


Med Berit Opheim:

AVLYST Søndag 17. september kl 19.30: Skjold kirke, SKJOLD I FANA


UTEN FLIFLET: Med Richard Burgess og Polkabjørn:

Fredag 15. september kl. 21: Låveleik, Unneland, ARNA


Med Berit Opheim:

Torsdag 14. september kl 19: Lyngheim, OS
Billetter: 949 71 690


Med Fliflet/Hamre:

Fredag 8. september kl. 21: Grendahuset, Nordåsgrenda, FANA
Torsdag 31.august kl 21.30: Oppvarmingsøkt for 9 grader nord, Kvarteret, BERGEN

Med Fliflet/Hamre og Vadsø Storband:

Lørdag 12. august, Varangerfestivalen, VADSØ


Med Berit Opheim:

Lørdag 8. juli kl 23: Nordisk Klubbscene, Førdefestivalen, FØRDE


Med Jorun Marie Kvernberg:

Fredag 7. juli kl 21: Innslag på Columbi Egg, Førdefestivalen, FØRDE
Søndag 25. juni kl 16: Kulturbedehuset Fredheim, VINNES I FUSA


Søndag 11. juni kl 18: Felleskonsert med Fana Kyrkjekor og Stemmene fra Stend i Fana kulturamfi, FANA


Med Olav Tveitane:

Fredag 2. juni kl 17: Folkemusikk & kafé, Setersprell-festivalen, Helgeseter, Sædal, BERGEN


Med Fliflet/Hamre:

Fredag 5. mai kl. 13.30: Fana Folkehøgskule, MILDE
Lørdag 22. april kl. 21: Husnes jazzklubb, Dønhaugkjellaren, USKEDALEN
Lørdag 22. april kl. 11: Åsane Folkehøgskole, HYLKJE


Med Jorun Marie Kvernberg:

Mandag 10. april kl 19.30: Kulturskift, Samfunnshuset, HØYANGER
Søndag 12. mars kl 17: Straumsnes grendahus, STRAUMSNES I FJALER
AVLYST Lørdag 11. mars: Tørvis Hotel, MARIFJØRA -- AVLYST
Fredag 10. mars kl 19: Club Bele, Ciderhuset, BALESTRAND
Torsdag 9. mars: Lensmannsstova, HELLESYLT
Onsdag 8. mars kl 19: Kulturell markering av kvinnedagen, Ivar Aasentunet, ØRSTA
Tirsdag 7. mars kl 18.30: Ungdomshuset Skogsstjerna, Markane, STRYN


Med Olav Tveitane:

Mandag 20. februar kl 20: Folkemusikklubben Columbi Egg, Augustin Hotel, C. Sundts gate 22, BERGEN


Med Olav Tveitane og George Mihalache:

Torsdag 16. februar kl 19: Ingstrup kirke, LØKKEN (DK)
Onsdag 15. februar kl 19: Bagvedheden, HORNUM, ÅRS (DK)
Tirsdag 14. februar kl 19.30: Løgumkloster kirke, LØGUMKLOSTER (DK)
AVLYST Søndag 12. februar: ODENSE (DK)
AVLYST Lørdag 11. februar: ODENSE (DK)


Med Olav Tveitane:

Fredag 10. februar kl 21: Rampelys, SILKEBORG (DK)
AVLYST Torsdag 9. februar: Nysogn kirke, KLOSTER (DK)


Med Fliflet/Hamre:

Lørdag 21. januar kl 21: Riksscenen, Schous kulturbryggeri, OSLO
Fredag 20. januar kl 20: Hamar jazzklubb, Hamar Teater, HAMAR


2016


Med Fliflet/Hamre:

Lørdag 26. november kl 14: Dokkhuset, TRONDHEIM
Fredag 25. november: Stenfjøset på Ivaregga, TOLGA
Torsdag 24. novemberkl 20: Namsos kulturhus, NAMSOS
Onsdag 23. november kl 20: Vårt hjem. STEINKJER
Tirsdag 22. november kl 20: Røstad scene, LEVANGER


Med Berit Opheim:

Søndag 6. november kl 15: Riksscenen, Schous kulturbryggeri, Trondheimsv. 2, OSLO


ROSE - Nylaget musikk av Gabriel Fliflet til tekster av Robert Burns. Med Kirsten Bråten Berg og Anders Røine:

Fredag 28. oktober kl 19.30: Hardanger Folkemuseum, UTNE
Torsdag 27. oktober kl 19.00: Kunsthuset Kabuso, ØYSTESE
Onsdag 26. oktober kl 19.30: Ryfylkemuseet, SAND I SULDAL
Tirsdag 25. oktober kl 19.00: Musikkens vener, Nordhordland folkehøgskule, FREKHAUG
Søndag 23. oktober kl 19.00: Hordaland Teater, Logen, Øvre Ole Bulls plass 6, BERGEN
Lørdag 22. oktober kl 20.00: Fausko Skysstasjon, HEMSEDAL
Fredag 21. oktober kl 19.30: Nynorske litteraturdager, Fretheim Hotel, FLÅM


Med Fliflet/Hamre:

Lørdag 24. september kl 16.00: Ekspedisjonen Blåbrygga, Sortland Jazzfestival, SORTLAND
Fredag 23. september kl 21.00: Bacalao, Lofoten Jazzklubb, SVOLVÆR
Onsdag 21. september kl 20.00: Mellembygd samfunnhus, Rundhaug, MÅLSELV


Med Novgorod:

Fredag 16. september kl 20: Vaksdal Musikklubb, VAKSDAL


ROSE - Nylaget musikk av Gabriel Fliflet til tekster av Robert Burns. Med Kirsten Bråten Berg og Anders Røine:

Søndag 11. september kl 12.30: Elvatun, Poesifestivalen, ULVIK
Fredag 9. september kl 18: Låveleik, UNNELAND I ARNA


Med Fliflet/Hamre:

Lørdag 27. august kl. 18.00: Nordsjøfestivalen, Farsund Kino, FARSUND


ROSE - Nylaget musikk av Gabriel Fliflet til tekster av Robert Burns. Med Kirsten Bråten Berg og Anders Røine:

Lørdag 27. august kl. 11.45: Nordsjøfestivalen (25 min.), Brygghuset, FARSUND
Fredag 26. august kl. 19.00: Nordsjøfestivalen (45 min.), Farsund Kirke, FARSUND


Med Richard Burgess:

Søndag 21. august kl 18: Kystmuseet, Ovågen, ØYGARDEN
Lørdag 20. august kl. 19: Lemstova, Lyngheim, OS

Solo:

Onsdag 22. juni kl. 13: Fløyenfolk (30 min.), Fløien Folkerestaurant, BERGEN

Med Berit Opheim:

Tirsdag 21. juni kl. 13: Fløyenfolk (30 min.), Fløien Folkerestaurant, BERGEN
Tirsdag 21. juni kl. 19: Fløyenfolk (60 min.), Fløien Folkerestaurant, BERGEN

SANGER FRA BYEN (Fliflet og forfatterne) Urfremføring:

Søndag 29. mai kl 22: Festspillene i Bergen, Logen Teater, BERGEN

Med Jorun Marie Kvernberg:

Søndag 1. mai kl. 17.30: Ungdomshuset, SEKKEN
Lørdag 30. april kl. 20: Straumsnes Jazzklubb, Øydegard Grendahus, STRAUMSNES
Fredag 29. april kl. 19: Bedehuset, ELNESVÅGEN
Torsdag 21. april kl. 19.30: Admissen, BANGSUND
Onsdag 20. april kl. 20: Cafe Madam Brix, STEINKJER
Tirsdag 19. april kl 20: Galleri Fenka, LEVANGER
Mandag 18. april kl. 20: Folkemusikklubben Columbi Egg, Augustin Hotel, C. Sundts gate 22, BERGEN

ROSE - Nylaget musikk av Gabriel Fliflet til tekster av Robert Burns. Med Kirsten Bråten Berg og Anders Røine:

Søndag 10. april kl. 16: Storstoga, VALLE
Lørdag 9. april kl. 20: Håndverkeren, Gamle Rådhus, KRISTIANSAND
Fredag 8. april kl. 20: Trad Sessions, St. Croix, FREDRIKSTAD
Torsdag 7. april kl. 20.30: Riksscenen, OSLO
Onsdag 6. april kl. 20: Folkemusikkscena på Rauland, Vinjesalen, Akademiet, RAULAND
Torsdag 31. mars kl. 20: Arendal jazzklubb, Arendal Kulturhus, ARENDAL
Lørdag 19. mars kl. 15: Urfremføring, Vossajazz, Gamlekinoen, VOSS

Med Fliflet/Hamre:

Lørdag 5. mars: Jacob Sande-løa, DALE I SUNNFJORD
Fredag 4. mars kl. 21: Havly, Hauge, BREMANGER
Torsdag 3. mars: Sogndal kulturhus, SOGNDAL

Med George og Meltiade Mihalache og Olav Tveitane:

Tirsdag 1. mars kl. 20: Folkemusikkscena på Voss, Tre Brør, VOSS
Mandag 29. februar kl. 20: Folkemusikklubben Columbi Egg, Augustin Hotel, C Sundts gate 22 BERGEN
Lørdag 27. februar kl. 19.30: Folkemusikkfest i Gimle, Kong Oscars gate 18, BERGEN

Solo og med Helge Lilletvedt og Sigrid Moldestad:

Søndag 26. januar: Utdeling av Omsorgsprisen, Den nationale scene, BERGEN

Med Fliflet/Hamre:

Fredag 22. januar kl. 21: Vaksdal Musikklubb, Gamle Tabernaklet, VAKSDAL
Lørdag 9. januar kl. 19.30: Gjest hos Bergen Filharmoniske Orkester, Sogndal kulturhus, SOGNDAL
Fredag 8. januar kl. 19.30: Gjest hos Bergen Filharmoniske Orkester, Førdehuset, FØRDE
Torsdag 7. januar kl. 19: Gjest hos Bergen Filharmoniske Orkester, Grieghallen, BERGEN
Onsdag 6. januar kl. 19: Gjest hos Bergen Filharmoniske Orkester, Grieghallen, BERGEN


2015


Med Fliflet/Hamre:
Lørdag 19. desember: Fliflet/Hamre morer julen inn, Rick´s, BERGEN Forslag: Billettservice

Med Jorun Marie Kvernberg:
Søndag 15. november kl. 20: Antikvariatet, Trondheimfolk, TRONDHEIM
Lørdag 14. november kl. 20: Solheim pensjonat, RØROS
Fredag 13. november kl. 19: Tinghuset, Hunn, GJØVIK
Torsdag 12. november kl. 20.30: Riksscenen, OSLO
Onsdag 11. november kl. 20: Hamar teater, HAMAR

Med Valseria:
Lørdag 7. november: Rauma spelmannslag, ÅNDALSNES

Med Fliflet/Hamre:
Fredag 30. oktober kl. 19: Kåkå, Café Sting nede, STAVANGER

Med Jorun Marie Kvernberg:
Søndag 25. oktober: Nordsjøfartmuseet, TÆLAVÅG

Med Berit Opheim og overraskelser:
Fredag 23. oktober: Foajéen i Gamlekinoen, Osafestivalen, VOSS


Med Peter Bastian og Olav Tveitane:
Mandag 19. oktober kl. 19.30: Øster Tørslev kirke, RANDERS
Torsdag 15. oktober kl. 19.30: Løgumkloster kirke, LØGUMKLOSTER
Onsdag 14. oktober kl. 19: Sønderbro kirke, HORSENS
Tirsdag 13. oktober kl. 19.30: Generator, RINGKØBING

Med Fliflet/Hamre:
Fredag 18. september: Jølsterjazz, SKEI
Torsdag 17. september: Det grøne treet, VOLDA
Onsdag 16. september: Hagen, FLORØ

Med Olav Tveitane:
Lørdag 12. september kl. 15.30: Låveleik, UNNELAND I ARNA

Med Novgorod:
Lørdag 12. september kl. 20: Låveleik, UNNELAND I ARNA
Fredag 11. september kl. 20: Club Bele, Ciderhuset, BALESTRAND

Med Fliflet/Hamre:
Søndag 30. august kl. 13: Med Bergen Big Band, Balkanfest, EVANGER PÅ VOSS


Med Jorun Marie Kvernberg:
Torsdag 20. august kl 19: FløyenFolk, Fløien Folkerestaurant, BERGEN
Torsdag 20. august kl 14: FløyenFolk, Fløien Folkerestaurant, BERGEN
Onsdag 19. august kl 19: FløyenFolk, Fløien Folkerestaurant, BERGEN
Tirsdag 18. august kl 19: FløyenFolk, Fløien Folkerestaurant, BERGEN
Lørdag 15. august: Klangfestivalen, FRÆNA

Med Berit Opheim:
Torsdag 25. juni kl 14: FløyenFolk, Fløien Folkerestaurant, BERGEN
Onsdag 24. juni kl 14: FløyenFolk, Fløien Folkerestaurant, BERGEN
Tirsdag 23. juni kl 19: FløyenFolk, Fløien Folkerestaurant, BERGEN
Tirsdag 23. juni kl 14: FløyenFolk, Fløien Folkerestaurant, BERGEN

Med Novgorod:
Lørdag 13. juni: Trebåtfestivalen, NORHEIMSUND

Med Fliflet/Hamre:
Lørdag 9. mai: Med Bergen Big Band, Balejazz, BALESTRAND
Torsdag 7. mai: Med Bergen Big Band, Sardinen, USF, BERGEN
Lørdag 18. april kl 11: Åsane folkehøgskole, HYLKJE
Lørdag 11. april: Bømlo Kulturhus, BREMNES PÅ BØMLO
Fredag 10. april: Olsen & Jensens viseklubb, Osvald pub, LEIRVIK
Søndag 29. mars kl. 13: Med Bergen Big Band, Gamlekinoen, Vossajazz, VOSS

Med Jørgen Sandvik:
Lørdag 28. mars: Eldrejazz, Velferdsbygget, Vossajazz, VOSS

Med Jorun Marie Kvernberg:
Søndag 15.mars kl. 16: Herøy kirke, HERØY
Lørdag 14.mars kl. 20: Forsamlingslokalet, Brønnøy Jazzforum, BRØNNØYSUND
Fredag 13.mars kl. 20.30: Bakeribygget, Bakeribyggfestivalen, MO I RANA
Torsdag 12. mars kl. 19: Heime hos Ane, Sjøgata 9a, MOSJØEN
Onsdag 11. mars kl. 19: Grane Bygdetun, TROFORS

Med Fliflet/Hamre:
Lørdag 14. februar: Einar Økland 75 år, Sunde Kyst- og litteratursenter, SUNDE I KVINNHERAD
Fredag 13. februar kl. 19.30: Hardanger Folkemuseum, UTNE
Torsdag 12. februar kl 20: Stavanger Jazzforum, Spor 5, STAVANGER
Mandag 9. februar kl 20: Haugesund Billedgalleri, HAUGESUND

Med Novgorod:
Lørdag 31. januar: Finsejazz, FINSE
Fredag 16. januar kl. 19.30: Med andre tidligere elever - Steinerskolen, Paradis, BERGEN



2014



Med Benedicte Maurseth:

Tirsdag 24. juni kl. 14 (30 min.): Fløien folkerestaurant, BERGEN
Tirsdag 24. juni kl. 19 (60 min.): Fløien folkerestaurant, BERGEN
Onsdag 25. juni kl. 14 (30 min.): Fløien folkerestaurant, BERGEN
Torsdag 26. juni kl. 14 (30 min.): Fløien folkerestaurant, BERGEN

Med Berit Opheim:

Tirsdag 19. august kl. 14 (30 min.): Fløien folkerestaurant, BERGEN
Tirsdag 19. august kl. 19 (60 min.): Fløien folkerestaurant, BERGEN
Onsdag 20. august kl. 14 (30 min.): Fløien folkerestaurant, BERGEN
Torsdag 21. august kl. 14 (30 min.): Fløien folkerestaurant, BERGEN

Klikk her for mer info om konsertserien Fløyenfolk


Med Five Men in a Boat:

Fredag 12. september: Trad Session, Kulturhuset St. Croix, FREDRIKSTAD
Mandag 15. september: Folkemusikklubben Columbi Egg, Augustin Hotel, BERGEN
Torsdag 18. september: Riksscenen, Schous kulturbryggeri, OSLO
Fredag 19. september: Allégården, GÖTEBORG
Lørdag 20. september: Ingesund Musikhögskola, ARVIKA


Gabriel Fliflet, Håkon Vatle og Steinkjer kammerkor:

Torsdag 6. november kl 20.30: Havsalt konsert i Steinkjer kirke, Hilmarfestivalen, STEINKJER


Gabriel Fliflet solo:

Fredag 21. november kl 20: Huskonsert hos David og Edvard Sundby, Kalfarlien 18, BERGEN


Gabriel Fliflet og Jorun Marie Kvernberg:

Tirsdag 2. desember kl. 20: Tre Brør, Folkemusikkscena på Voss, VOSS
Onsdag 3. desember kl. 20: Lemstova, Lyngheim, Steinneset, OS -- UTSOLGT!


Novgorod:

Lørdag 6. desember kl. 13: Søreide Seniorsenter, Søreidtunet 2, BERGEN



VALSERIA 2014

Lørdag 1. feb: kl. 19: Osterøy Museum,  OSTERØY
Søndag 2. feb kl. 13: Nordsjøfartmuseet,  TÆLAVÅG
Søndag 2. feb kl. 19: Strilatun, Risåsen 1, SEIM I LINDÅS
Torsdag 6. mars d. å. kl. 21: Volda Ørsta Jazzklubb, Rokken, VOLDA
Fredag 7. mars kl. 21: Teaterfabrikken, Molovegen 22, ÅLESUND
Lørdag 8. mars kl. 18: Bedehuset, Elnesvågen, FRÆNA
Onsdag 2. april kl. 20: Hamar Teater, HAMAR
Torsdag 3. april kl. 20: Gjøvik Scene, GJØVIK
Fredag 4. april kl. 19.30: Kulturhuset Banken, LILLEHAMMER
Smakebiter fra Valseria på KJARTAN FLØGSTAD 70 ÅR - spelemannsfest:
Torsdag 5. juni kl. 19: Victoria - Nasjonal Jazzscene, Karl Johans gate 35, OSLO
Fredag 6. juni kl. 20.30: Rudi Gard, Harpefoss, SØR-FRON
Lørdag 7. juni kl 22: Åsen Bygdemuseum, Vårsøghelga, SURNADAL
Søndag 8. juni Kafé åpner kl. 17, konsertstart ca. 17.30: Ungdomshuset, SEKKEN
Lørdag 21. juni kl 21: Lille Valseria: konsert og midsommerdans, Hardbakke, SOLUND
Søndag 22. juni: Kvamsdals fargeri, MASFJORDNES

VALSERIA 2013

Fredag 22. mars: VOSSAJAZZ, Gamlekinoen, VOSS
Lørdag 4. mai: Riksscenen, OSLO
Søndag 26. mai: Nattjazz, USF Sardinen, BERGEN
Fredag14. juni: Haukeliseterfestivalen, HAUKELISETER
Søndag 16. juni: Café Fryd, ÅL
Søndag 7. juli: Førdefestivalen, Klokkargarden, DALE
Tirsdag 15. okt: Suldal kulturhus,  SAND
Onsdag 16. okt: Arendal kulturhus,  ARENDAL
Torsdag 17. okt: Raulandsakademiet,  RAULAND
Fredag 18. okt: Nordberg fort,  LISTA
Lørdag 19. okt: Fullmånekonsert, Friluftshuset på Orre,  KLEPP
Søndag 20. okt: Kabuso,  ØYSTESE
Fredag 1. nov kl. 23: Nynorske litteraturdagar,  Fretheim Hotel, FLÅM
Lørdag 2. nov kl. 21: Bømlo kulturhus,  BREMNES
Søndag 3. nov kl 19.30: Fana kulturhus,  NESTTUN
Søndag 10. nov kl. 19.00: Hilmarfestivalen,  STEINKJER
Fredag 22. nov kl. 19.30: Hardanger Folkemuseum,  UTNE





Klikk her for konserter med Fliflet/Hamre